Produkcja

Nasza siedziba i firma produkcyjna AGRICOLA PERUZZO od wielu lat ulokowana jest na Sycylii.

 

Nasze winogrona produkowane są na prowincjach Canicatti i Mazzarrone, są to najlepsze regiony Włoch słynące z winogron dających znakomity smak.

 

Aby zapewnić Państwu wysokiej jakości winogrona naszych marek LUCAS, ALEX i MAGALY, działamy metodycznie.

SADZONKI

SADZONKI

Sadzonka musi osiągnąć odpowiedni rozmiar idealnego przeszczepu. Wprowadzamy sadzonki żądanej odmiany ( Vittoria, Italia...) które są przystosowane do terenu i warunków atmosferycznych. Z naszego punktu widzenia produkcja jest zjawiskiem naturalnym w połączeniu z interwencjom specjalisty oraz jego istotną wrażliwością tak aby stworzyć winogrona dobre, winogrona doskonałej jakości.

PRZYCINANIE

PRZYCINANIE

Zwykle zaczyna się w styczniu, jednak zawsze to wizyta eksperta potwierdza czy czas jest odpowiedni. Wszystko to aby zachować siłę życiową pnia winorośli. Przycięte gałęzie są dołączone do łodygi która służy jako szkielet winorośli.

OCHRONA

OCHRONA

Używamy specjalnego płótna chroniącego winogrona w trudnych warunkach pogodowych. Jest ono przymocowane do wspornika który posiada winorośl. Głównym zadaniem tego płótna ochronnego jest stworzenie idealnego mikroklimatu dla winogron.

CIECIE LETNIE

CIECIE LETNIE

Po około 20 dniach od wypustu młodych pędów trzeba rozpocząć cięcie, to znaczy że trzeba usunąć wszystkie zbędne pędy winorośli, daje to energie i jakość gronom. Dzięki tej metodzie grono rośnie swobodnie i jest silne i zdrowe.

NARODZINY GRONA

NARODZINY GRONA

Ten etap zalicza się do obserwacji całego procesu produkcji i naszej pracy. Podczas tej fazy tylko natura jest odpowiedzialna za rozwój naszego młodego winogrona.

PAKI

PAKI

Pojawiają się okolu 2,5 roku po zasadzeniu naszego winogrona. Zawsze koło miesiąca kwietnia zaczynamy widzieć zarodek naszych przyszłych winogron.

PRÓBKI

PRÓBKI

Wiąże się to z pobraniem kilku jagód winogron z kilku winorośli z rożnych działek dla większej pewności wyniku. Taka próbka jest następnie dostarczona do laboratorium, które przeprowadza wiele analiz. Wyniki badań otrzymujemy w ciągu 24 godzin a więc jesteśmy w stanie określić jakość winogron i upewnić się ze odpowiada ona wyznaczonym normom.

PRZERZEDZANIE GRONA

PRZERZEDZANIE GRONA

Praca ręczna, która odbywa się w okresie od maja do lipca w zależności od odmiany. Działania pracowników muszą być bardzo precyzyjne aby wybrać jagody idealnie położone. Otrzymamy jednorodne i swobodnie rosnące grono. Podsumowując możemy rzeźbić grona tak żeby stały się … bellissima!

KONTROLA JAKOŚCI

KONTROLA JAKOŚCI

Kontrole jakości są przeprowadzane po każdym zbiorze w magazynie, tam gdzie kartony są etykietowanie a także poddane skrupulatnej kontroli przed paletyzacją. Po procesie paletyzacji palety przechowywane są w chłodniach dla lepszej ochrony winogron. Za pomocą refraktometru każda partia jest zaznaczona. Trzymamy próbki wysłanego zamówienia w chłodni, tak więc próbka przekazywana jest do laboratorium analiz.

ZBIORY

ZBIORY

Po całym długim procesie przychodzi czas aby zebrać nasze winogrona. Nasi pracownicy zbierają dojrzałe winogrona, które przez długi czas były chronione przez winorośl. Winogrona są pakowane bezpośrednio do naszych opakowań.